Jaki drapak będzie najkorzystniejszy dla twojego kota?

Drapanie jest wrodzonym zachowaniem twojego zwierzaka. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze wyposażenie przed uszkodzeniami, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są produkowane w najróżniejszych kształtach i formach. Mamy też wybór tkanin, z których zostały wykonane. Jak więc podjąć decyzję odnośnie drapaka i zadowolić nawet bardzo wymagającego pupila?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z jednym słupkiem są często najmniej kosztowną opcją i zajmują stosunkowo mało miejsca w mieszkaniu. Mają niedużą powierzchnię i złożone są ze słupka przytwierdzonego stabilnego podłoża. Nieco droższą alternatywą może być drapak z dodatkowym legowiskiem na górze lub u podłoża konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, gdy mamy jednego kota w domu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze zwierzaki lubią strzeliste konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk oraz zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym lepiej. Drapaki tego rodzaju sprawdzają się w mieszkaniach, w których mamy nieco więcej powierzchni do wykorzystania. Sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o falistym kształcie. Stworzone, żeby twój kot mógł ostrzyć pazury w wygodnej pozycji. Zwykle są niewielkich rozmiarów, także łatwo je wkomponować w wyposażenie mieszkania.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są idealnym rozwiązaniem dla osób mających mało miejsca w domu.
W przypadku gdy opiekujemy się tylko jednym, małym zwierzakiem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzęcia lub więcej niż jednego kota, powinno się zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota powinny być zrobione z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu solidnie przylegającego do podłoża. Część legowiskowa powinna być miękka dla zwierzaka, owinięta materiałem. Inną ważną cechą drapaka, na którą powinniśmy spojrzeć przy wyborze jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu kotu bezpieczeństwo.
W sprzedaży dostępne są różne rodzaje drapaków, także każdy opiekun kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej pasował.

karma dla kotów