Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna jest wyborną szansą, aby dać czas naszemu pupilowi. Wycieczka razem z ulubionym psim kompanem to niepowtarzalna możliwość, odpocząć, równocześnie poświęcając pupilowi chwilę. Kiedy jest ciepłowarto uważać na kleszczach, gdyż nasze zwierzęta domowe są na nie narażone. Psy, lubiące dużo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, nierzadko łapią kleszcze. W jaki sposób można uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się kilkumiesięczną skutecznością i niewielką ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów wielu gabarytów, dzięki czemu łatwo znajdziemy średnicę odpowiednią dla wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciwkleszczowych są naturalne oraz lekami na kleszcze. Te drugie odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka środka na kleszcze musi być dopasowana do wagi zwierzaka, trzeba zatem upewnić się przed nałożeniem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezwonnymi środkami przeciw kleszczom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla psów większych niż 8kg. Te obroże są jednocześnie na kleszcze i przeciw pchłom, dlatego umożliwiają wszechstronną ochronę pupila. Obroża dla psa jest skuteczna nawet do 8 miesięcy, a do tego działa od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami wielu groźnych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Rasy psów z chęcią buszujące w zaroślach, na przykład labradory, potrzebują zwiększonej profilaktyki w postaci środków na kleszcze, ponieważ zakażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi zagrożenie powikłań naszego psa. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, przez co pozwala zabezpieczenie przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają wodę konieczna jest specjalna profilaktyka, przykładowo w formie kropli mających preparat na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia działające przeciwpasożytniczo. Aby uchronić naszego psa w trakcie letniej podróży warto zaopatrzyć się w pewne środki na kleszcze dla zwierzaka.

obroża przeciw kleszczom